Prázdninový provoz 2022

03.07.2022

Školní rok sice skončil, ale prázdninový provoz na nás teprve čeká :-)

Pro letní provoz naší školičky jsme si připravili krásná témata, která nás provedou celými prázdninami.


"Letem světem s Hlavenečkem"

Děti se každý týden seznámí s přírodními krásami, kulturou, památkami a v neposlední řadě se zvířaty, která jsou typická pro daný světadíl. Každé dítko obdrží na začátku své cesty cestovní pas, do kterého si nakreslí vlastní foto a každý den (týden) si vlepí známku z dané destinace.

Jako první světadíl nás bude čekat Evropa. Evropou proletíme známé, ale i pro děti méně známé, země. ČR, Itálie, Řecko, Velká Británie, ....

Druhý týden se budeme věnovat Americe. Proletíme ji od Aljašky přes USA, Amazonii až do Brazílie.

Třetí týden bude nabytý historií a zvířaty. Tento týden se přesuneme do Afriky. V Africe se vrátíme do doby faraonů. Děti si vyzkouší stavět pyramidy a napsat své jméno v hieroglyfech. Z Egypta budeme pokračovat na safari do národních parků střední Afriky. Děti poznají, která zvířata patří do takzvané VELKÉ 5.

Na čtvrtý týden se děti můžou těšit k protinožcům do Austrálie. V Austrálii se seznámí s nejvýznamnějšími zvířaty a prastarou kulturou, která přežila do dnešních dob.

Pátý týden se přesuneme do pestré Asie. Asii proletíme přes Rusko, Indii, Srí Lanku, Čínu a Japonsko.

Poslední šestý týden bude mrazivý. Čeká nás Arktida a Antarktida. V mrazivé zimě bude důležité se dobře zahřát. Děti se můžou těšit mimo jiné na závody, stavbu iglú a koulovanou.


Přejeme Vám krásně prožité dovolené a za dva týdny se na Vás a Vaše děti těšíme :-)


Fotografie z prázdninového provozu ZDE (klikněte)